Part Number : Z70-254-070
Length : 10inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 7.0kgf/mm | 392lbs/inch
Usable Stroke : 131mm | 5.2inch
Max Stroke : 167mm | 6.6inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 10-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-070
Length : 10inch
Max Stroke : 167mm | 6.6inch
-65%
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 7kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-070
Length : 10inch
Max Stroke : 167mm | 6.6inch
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 7kgf/mm | K-Tuned