Part Number : Z70-254-080
Length : 10inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 8.0kgf/mm | 448lbs/inch
Usable Stroke : 125mm | 4.9inch
Max Stroke : 166mm | 6.5inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 10-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-080
Length : 10inch
Max Stroke : 166mm | 6.5inch
-65%
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 8kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-080
Length : 10inch
Max Stroke : 166mm | 6.5inch
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 8kgf/mm | K-Tuned