Part Number : Z70-254-120
Length : 10inch
Inner Diameter : 70mm | 2.76inch
Spring Rate : 12.0kgf/mm | 672lbs/inch
Usable Stroke : 116mm | 4.6inch
Max Stroke : 151mm | 5.9inch
*Length and rate will not reflect image shown as it is color coordinated based on ID.
View more 10-inch length | 70mm ID Metric Coilover Spring
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-120
Length : 10inch
Max Stroke : 151mm | 5.9inch
-65%
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 12kgf/mm
Description
SOLD ONLY IN PAIRS.
Part Number : Z70-254-120
Length : 10inch
Max Stroke : 151mm | 5.9inch
Metric Coilover Spring - 10" Length | 70mm ID | 12kgf/mm | K-Tuned