Part Number: H65-070-008
Length : 70mm/2.8inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Spring Rate : 0.8kgf/mm 45lbs/inch
Stroke : 46mm/1.8inch
FCH : 24mm/0.9inch
CW : 43kg/95lbs
SOLD IN PAIRS
Part Number: H65-070-008
Length : 70mm/2.8inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 46mm/1.8inch
FCH : 24mm/0.9inch
CW : 43kg/95lbs
View more Helper springs
-65%
Flat Wire Helper Spring - 135mm Length | 65mm ID | 0.8kfg/mm
SOLD IN PAIRS
Part Number: H65-070-008
Length : 70mm/2.8inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 46mm/1.8inch
FCH : 24mm/0.9inch
Flat Wire Helper Spring - 135mm Length | 65mm ID | 0.8kfg/mm | K-Tuned