Part Number: H025-127-075
Length : 127mm/5.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Spring Rate : 1.34kgf/mm 75lbs/inch
Stroke : 94mm/3.7inch
FCH : 33mm/1.3inch
CW : 128kg/282lbs
*Image example is a 4lbs/inch spring rate
View more Helper springs
All Helper Springs comes with Stack Spring Adapter.
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-127-075
Length : 127mm/5.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 94mm/3.7inch
FCH : 33mm/1.3inch
CW : 128kg/282lbs
View more Helper springs
Flat Wire Helper Spring - 127mm Length | 65mm ID | 1.34kfg/mm
Description
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-127-075
Length : 127mm/5.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 94mm/3.7inch
FCH : 33mm/1.3inch
Flat Wire Helper Spring - 127mm Length | 65mm ID | 1.34kfg/mm | K-Tuned