Part Number: H025-127-100
Length : 127mm/5.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Spring Rate : 1.78kgf/mm 100lbs/inch
Stroke : 93mm/3.7inch
FCH : 34mm/1.3inch
CW : 167kg/368lbs
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-127-100
Length : 127mm/5.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 93mm/3.7inch
FCH : 34mm/1.3inch
CW : 167kg/368lbs
View more Helper springs
Flat Wire Helper Spring - 127mm Length | 65mm ID | 1.78kfg/mm
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-127-100
Length : 127mm/5.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 93mm/3.7inch
FCH : 34mm/1.3inch
Flat Wire Helper Spring - 127mm Length | 65mm ID | 1.78kfg/mm | K-Tuned