Part Number: H025-135-0008
Length : 135mm/5.3inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Spring Rate : 0.08kgf/mm 4lbs/inch
Stroke : 118mm/4.6inch
FCH : 17mm/0.7inch
CW : 10kg/22lbs
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-135-0008
Length : 135mm/5.3inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 118mm/4.6inch
FCH : 17mm/0.7inch
CW : 10kg/22lbs
View more Helper springs
Flat Wire Helper Spring - 135mm Length | 65mm ID | 0.08kfg/mm
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-135-0008
Length : 135mm/5.3inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 118mm/4.6inch
FCH : 17mm/0.7inch
Flat Wire Helper Spring - 135mm Length | 65mm ID | 0.08kfg/mm | K-Tuned