Part Number: H025-152-050
Length : 152mm/6.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Spring Rate : 0.9kgf/mm 50lbs/inch
Stroke : 107mm/4.2inch
FCH : 45mm/1.8inch
CW : 97kg/214lbs
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-152-050
Length : 152mm/6.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 107mm/4.2inch
FCH : 45mm/1.8inch
CW : 97kg/214lbs
View more Helper springs
Flat Wire Helper Spring - 152mm Length | 65mm ID | 0.9kfg/mm
SOLD AS 1 SPRING
Part Number: H025-152-050
Length : 152mm/6.0inch
Inner Diameter : 65mm/2.5inch
Stroke : 107mm/4.2inch
FCH : 45mm/1.8inch
Flat Wire Helper Spring - 152mm Length | 65mm ID | 0.9kfg/mm | K-Tuned