Part Number: H188-035-0005
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Spring Rate : 0.1kgf/mm 5lbs/inch
Stroke : 66mm/2.6inch
FCH : 23mm/0.9inch
CW : 0.35lbs
View more Helper springs
All Helper Springs comes with Stack Spring Adapter.
SOLD AS ONE SPRING
Part Number: H188-035-0005
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Stroke : 66mm/2.6inch
FCH : 23mm/0.9inch
CW : 0.35lbs
View more Helper springs
Flat Wire Helper Spring - 89mm Length | 1.88" ID | 0.1kfg/mm
Description
SOLD AS ONE SPRING
Part Number: H188-035-0005
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Stroke : 66mm/2.6inch
FCH : 23mm/0.9inch
Flat Wire Helper Spring - 89mm Length | 1.88" ID | 0.1kfg/mm | K-Tuned