Part Number: H188-035-0012
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Spring Rate : 0.2kgf/mm 12lbs/inch
Stroke : 66mm/2.6inch
FCH : 23mm/0.9inch
CW : 0.4lbs
SOLD AS ONE SPRING
Part Number: H188-035-0012
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Stroke : 66mm/2.6inch
FCH : 23mm/0.9inch
CW : 0.4lbs
View more Helper springs
-65%
Flat Wire Helper Spring - 89mm Length | 1.88" ID | 0.2kfg/mm
SOLD AS ONE SPRING
Part Number: H188-035-0012
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Stroke : 66mm/2.6inch
FCH : 23mm/0.9inch
Flat Wire Helper Spring - 89mm Length | 1.88" ID | 0.2kfg/mm | K-Tuned