Part Number: H188-035-0050
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Spring Rate : 0.9kgf/mm 50lbs/inch
Stroke : 64mm/2.5inch
FCH : 25mm/1.0inch
CW : 0.64lbs
SOLD AS ONE SPRING
Part Number: H188-035-0050
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Stroke : 64mm/2.5inch
FCH : 25mm/1.0inch
CW : 0.64lbs
View more Helper springs
-65%
Flat Wire Helper Spring - 89mm Length | 1.88" ID | 0.9kfg/mm
SOLD AS ONE SPRING
Part Number: H188-035-0050
Length : 89mm/3.5inch
Inner Diameter : 1.88inch
Stroke : 64mm/2.5inch
FCH : 25mm/1.0inch
Flat Wire Helper Spring - 89mm Length | 1.88" ID | 0.9kfg/mm | K-Tuned